Olympiáda v mechu a kapradí

Po dlouhá léta se již konají skřítčí hry v mechu a kapradí. Každé léto se výpravy z mnoha lesů sejdou na jednom místě, kde se jednotliví lesní sportovci i celé výpravy utkávají v mnoha disciplínách, které mají rádi obyvatelé luk a lesních zákoutí. Některé ze sportů vynalezli srnky, jiné veverky... Stromy a keře taky mají své oblíbené hry. Jen ti nejlepší můžou dosáhnout na medaile, které jsou cennější než ty z drahých kovů a pouze výpravy, které znají les a jeho zákonitosti se mohou postavit na stupně vítězů, sklízet ovace a možná i poskytovat rozhovory skřítčí televizi. Nejlepší na tom všem je to, že nikdo neprohraje. Vždyť i ti, co v liščím maratonu doběhnou poslední, si zaslouží velké uznání za to, že běželi ze všech nejdéle... ;)

Program

  • Pohyb - mravenčí štafeta / šplh ležmo / skok beznožmo / větvobal / lesní golf / ještěrčí zápasy / jelení dostihy / lesní golf / splavování lesa
  • Tvoření - daj-li medaili / brána vítězů / olympijský zpravodaj
  • Poznávání - sto stop / stromatlon / ponor v noru
  • Hudební a dramatické aktivity - slavnostní zahájení / lesní hymna / jak to bylo dál / příběh medailisty

Vhodné pro: děti MŠ a žáky prvních dvou ročníků ZŠ

* Dílčí kapitoly dobrodružství vybírá tým animátorů z několika druhů zaměření tak, aby finální skladba přihlížela nejen na věk účastníků, počasí a specifika daného střediska, ale i na aktuální kondici dětí a dynamiku skupiny. Výběr konkrétních aktivit se proto u každé akce liší, byť nosné téma a myšlenka dobrodružství zůstávají beze změny.