Informace pro rodiče

Letní tábor je jednou z nejvýznamnějších událostí v "prázdninovém diáři" dítěte, proto je důležité vědět, komu jej na deset dní svěříte.

Vážení rodiče,

Zde Vám chceme poskytnout ty informace, které jsou pro Vás stejně důležité, jako program a hry, které zajímají Vaše ratolesti toužící po letním dobrodružství. Tábory pro děti a mládež realizujeme už celou řadu let. Byť i po čtyřech letech tábory Školy Hrdinů voní relativní novotou, členové realizačního týmu mají za sebou desítky zdárně realizovaných turnusů táborů s různou tematikou (neudivilo by nás, kdyby podrobná inventura táborových zkušeností členů týmu vyústila v číslo nad stovku) a díky tomu i originální know-how.

Špičkový tým

Je to jako s orchestrem - když chcete parádní muziku, nesmíte mít orchestřiště plné nováčků, kteří se neznají a noty musí mít i ostatní, ne jen dirigent... Členové našeho týmu mají léta zkušeností a v minulosti jste je mohli potkat u renomovaných organizací z ČR i zahraničí, které se dodnes hrdí kvalitou jejich práce a mnohdy se zaštiťují jmény našich vedoucích coby značkou kvality. Jádro týmu působí společně od roku 2008, čemuž vděčíme za efektivní komunikaci a sehranost. Program tvoříme společně a členové týmu mají všechny potřebné informace pro hladký a bezpečný průběh všech aktivit.

Kvalitní zázemí

Místa, kde budeme tábory Školy Hrdinů realizovat, jsme vybírali dlouho a pečlivě. Co rozhodlo, byla kvalita ubytování a stravy (všechna střediska v tomto potvrzují pozitivní reference) a bonusy v podobě zdravého prostředí, spousty společenských prostor využitelných kdykoliv, nejen v případě nepřízně počasí a ničím nerušeného soukromí.

Bezpečí

Alfa a omega. Největší důraz klademe na výběr vedoucích a určení jejich role v týmu. Pokud přijímáme nové členy, je to jen a pouze na základě doporučení minimálně dvou stávajících. Kromě vzdělání a zkušeností rozhoduje i vyspělost, flexibilita, zručnost a v obrovské míře osobní kouzlo a umění vést. Díky létům praxe naše vedoucí nepřekvapí úpal ani alergická reakce - naopak - dokáží těmto případům předcházet svědomitou prevencí. Jistotu dává i stálá přítomnost kvalifikovaných zdravotníků v každém středisku (v RS Naděje, kde realizujeme nejpočetnější tábor, budou zdravotníci minimálně dva).

Informace

Plně chápeme potřebu mít přístup k informacím o průběhu tábora a nutnost kontaktu s dítětem (zejména, jde-li o "prvotáborníka"). Proto Vás budeme prostřednictvím krátkých reportáží na sociálních sítích informovat o průběhu každého dne a i když budou všichni účastníci v lese bez možnosti spojení, kdykoliv se dovoláte na horkou linku hlídanou zdravotníkem.

Originální program

Tím programem není samoúčelné "hraní si na něco", ale možnost někým skutečně být, řešit reálné životní situace (byť skryté v převleku fantastického prostředí Školy Hrdinů) a učit se na nich. Účastníci našich táborů tak nabydou nové zkušenosti v efektivní komunikaci, asertivitě, plánování, strategickém a ekologickém myšlení a finanční gramotnosti (vždy formou odpovídající věku účastníků). Nelze opomenout aktivity zaměřené na tvorbu (literární, výtvarní a dramatickou), které v různých podobách taky čekají účastníky všech táborů. A pokud zde zmateně hledáte zmínku o pohybu na čerstvém vzduchu (o kterém tak rád píše každý tvůrce letního tábora), nemějte obavy. Nic (kromě extrémní nepřízně počasí) nás nezbaví pohybu a nezažene dovnitř. Nebudeme Vám tvrdit, že jsme objevili Ameriku her, vynalezli kolo tvůrců programů, nebo vymysleli tábory 21. století... My jen stvořili Leirin... nic víc a ani o chlup míň ...

Vlastní tvorba

Těšíme se z pestrosti táborové nabídky v ČR a vážíme si ty, kteří se tomuto druhu tvorby věnují. Je nám ale smutno z opakujících se témat a motivů. Je až neuvěřitelné, kolik je v republice táborů, které pod hrdým názvem populárního filmu, knížky či počítačové hry skrývají program odpovídající trendům osmdesátých let, vedený skupinou na poslední chvíli sehnaných novopečených vedoucích netušících o tématu nic (na rozdíl od dětí, kterých očekávání v tomto směru jsou vždy vysoká). Nic nekopírujeme a nic nevydáváme za jiné, než je ve skutečnosti. Leirin je fantastický a divukrásný svět, který byl stvořen jen pro účely těchto letních táborů. A každý z účastníků jej může s námi tvořit dál...

Věříme, že tyto informace daly odpověď na všechny otázky, které zajímají Vás - rodiče. Pokud ale máte jakýkoliv dotaz, neváhejte a kontaktujte nás.

Teď stačí jen aby si Vaše dítě vybralo tábor, který jej bude bavit nejvíc...